top of page

alyonA movko-mägi

CHARTER X

(ULM · TALLINN · 2021)

(INSTALLATION)

Installatsiooni helitaustaks on AI (tehisintelligentsi) poolt genereeritud arusaam viimase 10 aasta popmuusikast. Saades loomiseks juhised žanri ja esitaja imiteerimiseks, pannakse kokku inimestele peaaegu arusaadav muusika, mis siiski tänu matemaatilistele üldistustele inimkultuurist jõuab lõpuks üsna luupainajaliku tulemuseni

_N9A3534.jpg

Selle aasta septembris läks orbiidile esimene turismilend, mille meeskoond koosnes tsiviilisikutest. Turistidest. Kellel meist lapsepõleveunistus polnud minna kosmosesse? Tänu suurte meeste suurtele egodele on see unistus juba käega katsutav. Kosmoselaev on uus limu, uus private jet. Selleks on tulemas oma fashion ja kõik see muu nänn, mis asja juurde käib. Sest ega me ise midagi juurde ei soovi enne seda kui meile seda nädatakse. Ideaalis - ekaraanidelt. Näteks kalli elektriauto kosmosesse purskamist, logo ees. Ihade vaaterattas. Ega kaubafetišism pole miskit uut, töötab see siiani ja piiriks on Universum.

CREDITS.

CURATORS

MIHKEL ILUS, EMER VÄRK

MUSIC BY

JAKOB JUHKAM

PHOTOGRAPHER

MIHKEL ILUS

“Hetkel, mil ühiskond avastab, et ta sõltub majandusest, sõltub majandus tegelikult juba temast. See jõud, mis kasvas pinnaalusena, kuni võis välja ilmuda suveränsena, on samuti kaotanud väe. Kus oli majanduslik id, sinna ego peab saama. Subjekt võib välja ilmuda üksnes ühiskonnast, st võitlusest, mis selle sees toimub. Tema eksistentsi võimalikkus sõltub klassivõitluse tulemustest, mis ilmneb olevat ajaloo majandusliku vundamendi toodang ja tootja.”

“La société du spectacle” Guy Debord, 1967

PREVIOUS

NEXT

bottom of page